Nieudany zabieg medycyny estetycznej botoksem

Nieudany zabieg medycyny estetycznej botoksem

Botoks ma wielu zwolenników ale również przeciwników. Choć zabiegi z zastosowaniem tego leku mają na celu profilaktykę zmarszczek i poprzez to przejściowe ich złagodzenie, często zamiast poprawiać wygląd twarzy pogarszają go. Problemem jest nie tylko efekt „zamrożonej" pozbawionej emocji twarzy. Niepowodzenia po niewłaściwej iniekcji botoksu mogą być o wiele poważniejsze. Zgrubienia, porażenie nerwów, opadające brwi lub powieki, to tylko niektóre z przypadków, z jakimi zgłaszają się pacjenci po nieudanych zabiegach.

Konsekwencje nieudanego zabiegu
W ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej stały się niezwykle popularne. Wśród nich prym wiodą m.in. zabiegi botoksem. Lek ten, od wielu lat ma bardzo wszechstronne zastosowanie od okulistyki, przez neurologię, ortopedię- ortopeda Ostrowiec,  a od ok 20 lat, w niewielkich bardzo bezpiecznych dawkach, jest wykorzystywany według ściśle zdefiniowanych światowych standardów również w medycynie estetycznej. Dzięki toksynie botulinowej można wygładzić zmarszczki, spłycić głębsze bruzdy a nawet leczyć nadpotliwość, bruksizm czy migrenę. Dodatkowo sam zabieg jest niemal bezbolesny, trwa zaledwie 1-2 kwadranse i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, w przeciwieństwie do operacji plastycznej. To wszystko sprawia, że wiele kobiet a także mężczyzn regularnie odwiedza kliniki medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że zabieg przeprowadzony przez specjalistę, ma swoją cenę. W sieci nietrudno znaleźć oferty, proponujące "tani botox". Zwykle są to gabinety kosmetyczne, fryzjerskie i inne… Kluczowym jest fakt, że botoks jest lekiem przepisywanym na receptę i tylko lekarz, zgodnie z prawem, może ordynować leki. Stosowanie leków przez osoby nieuprawione jest ścigane z kodeksu karnego, w związku z narażeniem osoby fizycznej na utratę zdrowia lub życia. W Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii dr Parda pod Piasecznem koło Warszawy wykorzystuje się preparaty lecznicze i wyroby medyczne wyłącznie z legalnych źródeł, posiadające odpowiednie certyfikaty Urzędów Rejestracji Leków.

 

Odwiedź powiązane artykuły powiązane z Klinika medycyny estetycznej Warszawa :

  

Objaśnienie serwisów internetowych Flebologii Klinika specjalizująca się medycyną estetyczną :Jakie powikłania grożą po zabiegu botoksem?
Konsekwencje, jaką mogą spotkać po zabiegu botoksem mogą być bardzo poważne. Z roku na rok rośnie liczba osób, które, poddając się zabiegom upiększającym, zostały paradoksalnie „oszpecone” W niektórych przypadkach poszkodowani wymagają hospitalizacji, ponieważ źle przeprowadzony zabieg spowodować nie tylko uszczerbek na urodzie, ale również zdrowiu. Zdarza się, że zabieg botoksem powoduje opadanie brwi lub powiek, zgrubienia, krwiaki oraz upośledzenie mimiki. Do tego dochodzi również ryzyko związanie z niedostatecznym zachowaniem poziomu higieny, jak zakażenie HPV, HIV lub wirusowym zapaleniem wątroby.

Opinie (7)

~Alicja

2022-07-18 13:29:46

Adres IP:

*.*.*.111

Ja z mojego botoksu jestem w pełni zadowolona.
~Janina

2022-07-18 13:28:09

Adres IP:

*.*.*.111

Warto spędzić trochę czasu na szukaniu odpowiedniej kliniki, żeby potem nie cierpieć.
Monika

2020-08-24 09:08:19

Adres IP:

*.*.*.104

Aby być w pełni zadowolonym z zabiegu należy przeprowadzać zabiegi w profesjonalnych klinikach, które mają doświadczenie i odpowiedni sprzęt.
~Monika

2020-08-24 08:54:38

Adres IP:

*.*.*.111

Aby być w pełni zadowolonym z zabiegu należy przeprowadzać zabiegi w profesjonalnych klinikach, które mają doświadczenie i odpowiedni sprzęt.
Daria

2020-07-24 09:10:17

Adres IP:

*.*.*.129

Każdy z nas powinien wybierać klinikę która ma sporo opinii klientów którzy z niej korzystali, aby zabieg był dobrze przeprowadzony.
Grażyna

2020-06-20 09:12:22

Adres IP:

*.*.*.131

Nieudane zabiegi mogą nam zaszkodzić, dlatego wybierajmy sprawdzone kliniki, jak już decydujemy się na taki zabieg.
Elwira

2020-02-01 21:43:08

Adres IP:

*.*.*.59

Dlatego drogie panie aby skutecznie poddać się zabiegowi botoksu z brakiem obawy o powikłania trzeba korzystać z pomocy najlepszych. Do kliniki dr Pardy trafiłam za namową siostry i sama z czystym sumieniem każdemu polecam. Znają się na rzeczy.

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Worki BIG BAG - sposoby na efektywne pakowanie i magazynowanie

Worki BIG BAG - sposoby na efektywne pakowanie i magazynowanie

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?

Jakie napoje są najlepsze na rozgrzanie organizmu?

Jakie napoje są najlepsze na rozgrzanie organizmu?