Nadpotliwość pach - jak leczyć ją skutecznie?

Nadpotliwość pach - jak leczyć ją skutecznie?

Nadpotliwość to problem mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Generuje ogromny dyskomfort i zakłopotanie. U osób, które doświadczają jej na co dzień staje się także źródłem kompleksów i niejednokrotnie powoduje wycofanie z życia społecznego. Problem nadpotliwości może dotyczyć różnych obszarów ciała. Problemem tym najczęściej objęte są pachy, ze względu na dużą liczbę gruczołów potowych zlokalizowanych w tym miejscu. Choć w większości przypadków skłonność do nadpotliwości jest dziedziczna, to można w skuteczny sposób pozbyć się tego problemu sięgając po odpowiednie metody.

Czym jest nadpotliwość?
Nie ulega wątpliwości, że poci się każdy i jest to naturalny, a nawet bardzo pożądany proces. Wraz z potem pozbywamy się z organizmu toksyn i zanieczyszczeń. Właśnie m.in. dlatego zaleca się regularną aktywność fizyczną, aby pobudzić organizm do produkcji potu. W upały, pot pozwala natomiast wyregulować temperaturę ciała, aby nie doszło do przegrzania. Nadpotliwość jest jednak zjawiskiem, w którym dochodzi do nadmiernego i niepotrzebnego pocenia się. Nadaktywne gruczoły produkują zbyt dużą ilość potu do aktualnych potrzeb organizmu. Nadpotliwość pach powoduje nie tylko powstawanie nieestetycznych plam pod pachami, ale również nieprzyjemny zapach, który powstaje w wyniku rozkładu potu na powierzchni skóry przez bakterie.

Zobacz leczenie nadpotliwośći: https://www.klinika.warszawa.pl/firma/revival-clinic-medycyna-estetyczna.html

Sposoby na nadpotliwość pach
Metod, które stosuje się w nadpotliwości pach jest bardzo wiele. Pierwsze, po co sięga większość osób, które zmagają się z problemem są antyperspiranty. Tutaj jednak należy rozdzielić kosmetyki, które zakupimy w drogeriach od specjalistycznych blokerów potu. które dostaniemy w aptece. Te pierwsze nie eliminują problemu potu, jedynie maskują jego nieprzyjemny zapach. Blokery są zwykle bezwonne i aplikuje się je 1-2 razy w tygodniu, blokując aktywność gruczołów potowych.
Z zabiegów stosowanych w leczeniu nadpotliwości pach dużą popularnością cieszy się jonoforeza. Polega na porażaniu jonów ulokowanych w gruczołach potowych prądem o niewielkim natężeniu. W wyniku tego procesu gruczoły stają się mniej aktywne i produkują mniej potu. Leczenie nadpotliwości pach często wykonuje się również przy pomocy iniekcji toksyny botulinowej. Skutecznie blokuje ona impulsy nerwowe, które stymulują produkcję potu.

Opinie (1)

Wiktoria

2020-01-09 15:49:22

Adres IP:

*.*.*.79

Jestem pacjentką kliniki dr Padry. Początki leczenia u mnie nadpotliwości botoksem były ciężkie ale już przy trzecim zabiegu udało się dobrać odpowiednią dawkę i aktualnie już czwarty miesiąc ciesze się brakiem problemu.

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

Jaki sprzęt jest niezbędny w firmie sprzątającej?

Jaki sprzęt jest niezbędny w firmie sprzątającej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?