Projektory interaktywne i systemy wideokonferencyjne- do czego służą i gdzie można je dostać?

Projektory interaktywne i systemy wideokonferencyjne- do czego służą i gdzie można je dostać?

Rozwój technologiczny widoczny jest w wielu dziedzinach naszego życia. Cały świat ulega digitalizacji. Możemy to zauważyć również w szkołach i na uczelniach. Dążenie do jak najbardziej efektywnej nauki inspiruje producentów do tworzenia coraz to nowocześniejszych urządzeń. Należą do nich między innymi projektory interaktywne i systemy wideokonferencyjne, które wpływają na jakość życia i ułatwiają kontakty międzyludzkie.

Projektory interaktywne

Przez wiele lat zajęcia uczelniane polegały jedynie na słuchaniu wykładowcy, pisaniu notatek i używaniu podręczników. Z biegiem lat projektory stały się powszechnie używanym sprzętem. Światowe szkolnictwo nabrało nowego wymiaru i zyskało na jakości. Możliwość pokazania skomplikowanych modeli chemicznych czy specjalistycznych filmów wniosła wykłady na zupełnie nowy poziom. Projektory umożliwiły wyświetlanie prezentacji, sprawiły, że proces przyjmowania wiedzy, stał się prostszy i bardziej przystępny. Świetnym pomysłem okazało się połączeniem pracy projektora z tablicą interaktywną, dającą możliwość bezpośredniego wprowadzania poprawek w czasie rzeczywistym. Podkreślanie ważnych fragmentów stało się dużo łatwiejsze.

Systemy wideokonferencyjne

Wprowadzenie urządzeń wideokonferencyjnych pociągnęło za sobą szereg nowych możliwości. Systemy te idealnie sprawdzają się w różnego rodzaju firmach. Nie tylko ułatwiają one komunikację pomiędzy pracownikami, ale dają możliwość przeprowadzenia rozmowy pomiędzy klientami i partnerami biznesowymi. Idea wideokonferencji umożliwiła rozmowę twarzą w twarz, nawet wtedy, gdy dwie osoby dzielą od siebie tysiące kilometrów.
Systemy te powstały w latach 60 XX wieku. To właśnie wtedy wyprodukowany został tzw. Picturephone- telefon pokazujący obraz. Początkowo czarno białe, rozmazane i źle synchronizowane wideo, nie dorównywało dzisiejszym urządzeniom, wyposażonym w wysokiej rozdzielczości monitory plazmowe i zaawansowany system nagłośnieniowy.
Biura to jednak niejedyne miejsce, w którym warto zainwestować w urządzenia do wideokonferencji. Świetnie sprawdzą się także w szkołach i na uczelniach. Dają bowiem nowe, podnoszące jakość kształcenia możliwości. System umożliwia skorzystanie z zajęć, przeprowadzonych przed światowych ekspertów, znajdujących się w innym kraju lub nawet na innym kontynencie. Skorzystanie z wideokonferencji może stać się także idealną okazją, na poćwiczenie znajomości języka obcego. To świetny sposób na urozmaicenie zajęć z dowolnego przedmiotu.

Gdzie kupić?

Jednym z popularnych przedsiębiorstw oferujących sprzedaż projektorów interaktywnych i systemów wideokonferencyjnych jest optimised-university.eu. Firma zajmuje się poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań, mających pozytywny wpływ na modernizację uczelni w Polsce. Sprzęt firmy Sharp pozwala na wyświetlenie pracy studenta na dużym wspólnym ekranie. Wykładowca ma możliwość nanoszenia poprawek w czasie rzeczywistym, przy pomocy swojego komputera. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
DMD Tonery Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Kreatywne pomysły na dekoracje weselne w hotelu: od A do Z

Kreatywne pomysły na dekoracje weselne w hotelu: od A do Z

Dostępność internetu dla instytucji edukacyjnych

Dostępność internetu dla instytucji edukacyjnych

Tektura falista w opakowaniach do mebli - ochrona i estetyka

Tektura falista w opakowaniach do mebli - ochrona i estetyka