Elementy klejone z drewna sosnowego

Elementy klejone z drewna sosnowego

Producent drewna klejonego Richd.Anders posiada zakład produkcyjny w Kańczudze, gdzie wykonywane są półfabrykaty z drewna klejonego warstwowo na potrzeby stolarki otworowej, jak i przemysłu meblarskiego. Firma świadczy również usługi w zakresie parzenia i suszenia drewna, a także jego obróbki pod względem mechanicznym.

Terytorium zakładu wyposażone jest w niezbędną infrastrukturę, tj. hale produkcyjne oraz magazynowe, trzy bezobsługowe kotły grzewcze, cztery komory suszarnicze i parzelnię drewna. Jednym z półfabrykatów wytwarzanych przez firmę Richd.Anders są elementy klejone z drewna sosnowego, które są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta — występują w zróżnicowanej budowie oraz jakości. Materiał jest klejony z wykorzystaniem kleju wodoodpornego klasy DIN EN 204 D4.
Drewno klejone wykazuje lepsze właściwości mechaniczne oraz odporność na działanie czynników biologicznych, podczas których ingerencji drewno naturalne uległoby uszkodzeniu. Proces produkcji drewna klejonego rozpoczyna się od starannego wysuszenia drewna iglastego do wilgotności 8-12%, następnie jest ono sortowane na z góry zdefiniowane klasy wytrzymałości — w tym etapie usuwane są wszystkie wady drewna, np. wady budowy czy zbyt duże sęki, które są automatycznie wycinane. Elementy są nacinane, przycinane oraz nanoszony jest klej na powierzchnie, które następnie są sprasowywane. Po całkowitym wyschnięciu kleju elementy klejone są strugane, a ich krawędzie fazowane. Drewno klejone warstwowo wykazuje znacznie lepsze właściwości od drewna litego — nie tylko się nie paczy, ale również możliwość pęknięcia jest maksymalnie zminimalizowana.
Elementy klejone z drewna sosnowego odznaczają się lekkością oraz estetycznym wykończeniem. Bez większego problemu można je łączyć z innymi materiałami. Co więcej, tego rodzaju elementy nie wymagają konieczności dodatkowej impregnacji oraz charakteryzują się dużą ogniotrwałością, co ma szczególne znacznie, jeżeli jest to materiał wykorzystywany przy tworzeniu nośnych elementów budynku. Elementy z drewna klejonego można uznać za świetny materiał budowlany, który można wykorzystać do tworzenia konstrukcji domów.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

USG żył - gdzie się udać na to badanie?

USG żył - gdzie się udać na to badanie?

Co oferują agencje interaktywne w obsłudze sklepów online?

Co oferują agencje interaktywne w obsłudze sklepów online?

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w trakcie podróży?

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w trakcie podróży?