Co warto wiedzieć o tuningu optycznym?

Co warto wiedzieć o tuningu optycznym?

Niektórzy miłośnicy motoryzacji robią wszystko, co w ich mocy, aby wyróżnić swoje samochody od innych modeli pojazdów. Jedną z łatwiejszych i atrakcyjnych cenowo opcji jest ulepszenie standardowej wersji samochodu za pomocą tuningu. Oczywiście tuning niejedno ma imię, dlatego można wyróżnić dwa rodzaje tuningu: tuning mechaniczny, który ma za zadanie zwiększyć moc pojazdu oraz jego parametry, a także tuning optyczny, dzięki któremu nie tylko zwiększymy aerodynamikę samochodu, ale również zyskamy na jego nowoczesnym charakterze i sportowym wyglądzie. Jak przeprowadzić tuning optyczny samochodu?

Zmiana koloru pojazdu
Przeprowadzenie tuningu optycznego samochodu zazwyczaj jest podyktowane trzema powodami, m.in. chęcią wyróżnienia się na ulicy, poprawą komfortu jazdy, jak również ukazaniem charakteru właściciela pojazdu. Nieprzemyślany tuning optyczny może przyczynić się do pogorszenia osiągów, dlatego warto zwrócić uwagę na wybierane akcesoria, aby nie doprowadzały do zwiększenia oporu powietrza podczas jazdy. Jednym z klasycznych przykładów tuningu optycznego jest zmiana koloru pojazdu, do której coraz częściej wykorzystuje się nowoczesną folię, tzw. car wrapping. Taki tuningu optyczny pozwala w szybki sposób odmienić wygląd samochodu i nadać mu sportowego charakteru, a warto wiedzieć, że paleta kolorystyczna jest niczym nieograniczona, a dodatkowo klienci zazwyczaj mogą decydować się na folie o różnej fakturze. Warto wiedzieć, że folia stanowi również dodatkowe zabezpieczenie pojazdu przed drobnymi uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Postaw na stylowe spoilery
Oczywiście tuning optyczny może również dotyczyć montażu w pojeździe elementów tuningowych takich jak: spoilery, splittery czy progi tuningu. Sklep tuningowy Maxton Design w swoim asortymencie posiada również inne dodatki tuningowe w postaci brewek, owiewek czy ramek tylnych świateł. Zadaniem trwałych części tuningu optycznego jest nie tylko poprawa wyglądu samochodu, ale również poprawa jego właściwości aerodynamicznych, dzięki którym będzie stabilniej utrzymywał się na drodze podczas szybkiej jazdy.

Opinie (3)

Karol

2022-02-18 09:41:39

Adres IP:

*.*.*.111

Polecam
Michał

2021-10-04 21:45:41

Adres IP:

*.*.*.80

Ciekawy artykuł.
Marta M.

2021-07-29 19:09:06

Adres IP:

*.*.*.90

Teraz już wiem co to jest tuning optyczny.

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
DMD Tonery Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Bezpieczeństwo pracy i manipulacja workami kontenerowymi BIG BAG

Bezpieczeństwo pracy i manipulacja workami kontenerowymi BIG BAG

Automatyzacja w cukiernictwie: Jak maszyny zmieniają branżę

Automatyzacja w cukiernictwie: Jak maszyny zmieniają branżę

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?