Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Żylaki to dolegliwość, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza, szczególnie często dotyka ona jednak kobiet. O ile niewielkie zmiany nie są groźne, o tyle te większe i bardziej widoczne wymagają zastosowania odpowiedniego leczenia. W zależności od ich stadium zaawansowania oraz indywidualnych cech każdego pacjenta, lekarz dobierze właściwą metodę pozwalającą na znaczną redukcję lub całkowitą likwidację problemu. 

Skłonność do żylaków to w dużej mierze zasługa naszych genów. Istnieje jednak szereg czynników, które znacząco przyczyniają się do powstawania lub pogłębiania się powstałych już zmian. Należą do nich między innymi kłopoty z nadwagą, praca stojąca, dźwiganie, ciąża, a także praca w wysokiej temperaturze. Jeżeli widocznym zmianom zaczynają towarzyszyć inne dolegliwości, jak ból czy obrzęk, należy udać się z wizytą do lekarza. Leczenie żylaków oraz zamykanie naczynek na nogach może mieć kilka różnych form, a dobór jednej z metod opiera się na indywidualnych predyspozycjach pacjenta. Zmiany można leczyć farmakologicznie, metodą uciskową, chirurgicznie, bądź też za pomocą nieinwazyjnych zabiegów estetycznych. Jednym z nich jest skleroterapia, która polega na ostrzykiwaniu żylaków i dostarczaniu do żył środka, który powoduje ich zwłóknienie.

Naczynie wskutek takiego działania staje się mniej widoczne, a jego kolor jest jaśniejszy, dzięki czemu zmiana znacznie mniej zwraca na siebie uwagę. Wyjątkowo popularną metodą redukcji żylaków jest zabieg z wykorzystaniem lasera, który polega na zamknięciu naczynek przy użyciu promienia lasera. Tego typu metody to odpowiedni wybór dla osób, które pragną skutecznie poradzić sobie z problemem, bez konieczności poddawania się klasycznym zabiegom chirurgicznym. Niezależnie jednak od wybranej metody, należy przede wszystkim zadbać o to, aby zabieg został wykonany przez wykwalifikowanego lekarza, który zadba o bezpieczeństwo pacjenta oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanego zabiegu.  Źródło: https://www.onkologia.biz/

Żylaki to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Warto więc zadbać o odpowiednią metodę ich leczenia, co pozwoli nie tylko podnieść komfort życia, ale również pozbyć się dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu, jaki one powodują. Właściwie dobrana kuracja pomoże zapomnieć o wszelkich nieprzyjemnych doznaniach powodowanych przez żylaki, aby móc znów cieszyć się życiem. 

Opinie (2)

Jolanta Puzio

2019-05-10 00:00:00

Adres IP:

*.*.*.3

obecnie leczy zylaki farmakologicznie, w razie czego udam sie do medycyny estetycznej
ania

2019-05-06 06:00:00

Adres IP:

*.*.*.4

Kurczę... czemu mam takie geny najgorsze.. do rozstepow i zylakow :( no chcialabym je usunac. Ochydnie zylaki wygladaja w lecie sie wstydze rozebrac do spodenek :(

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Wesele w hotelu, jak zorganizować je krok po kroku?

Wesele w hotelu, jak zorganizować je krok po kroku?

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne

Agencje interaktywne

Agencje interaktywne