Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Żylaki to dolegliwość, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza, szczególnie często dotyka ona jednak kobiet. O ile niewielkie zmiany nie są groźne, o tyle te większe i bardziej widoczne wymagają zastosowania odpowiedniego leczenia. W zależności od ich stadium zaawansowania oraz indywidualnych cech każdego pacjenta, lekarz dobierze właściwą metodę pozwalającą na znaczną redukcję lub całkowitą likwidację problemu. 

Skłonność do żylaków to w dużej mierze zasługa naszych genów. Istnieje jednak szereg czynników, które znacząco przyczyniają się do powstawania lub pogłębiania się powstałych już zmian. Należą do nich między innymi kłopoty z nadwagą, praca stojąca, dźwiganie, ciąża, a także praca w wysokiej temperaturze. Jeżeli widocznym zmianom zaczynają towarzyszyć inne dolegliwości, jak ból czy obrzęk, należy udać się z wizytą do lekarza. Leczenie żylaków oraz zamykanie naczynek na nogach może mieć kilka różnych form, a dobór jednej z metod opiera się na indywidualnych predyspozycjach pacjenta. Zmiany można leczyć farmakologicznie, metodą uciskową, chirurgicznie, bądź też za pomocą nieinwazyjnych zabiegów estetycznych. Jednym z nich jest skleroterapia, która polega na ostrzykiwaniu żylaków i dostarczaniu do żył środka, który powoduje ich zwłóknienie.

Naczynie wskutek takiego działania staje się mniej widoczne, a jego kolor jest jaśniejszy, dzięki czemu zmiana znacznie mniej zwraca na siebie uwagę. Wyjątkowo popularną metodą redukcji żylaków jest zabieg z wykorzystaniem lasera, który polega na zamknięciu naczynek przy użyciu promienia lasera. Tego typu metody to odpowiedni wybór dla osób, które pragną skutecznie poradzić sobie z problemem, bez konieczności poddawania się klasycznym zabiegom chirurgicznym. Niezależnie jednak od wybranej metody, należy przede wszystkim zadbać o to, aby zabieg został wykonany przez wykwalifikowanego lekarza, który zadba o bezpieczeństwo pacjenta oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanego zabiegu.  Źródło: https://www.onkologia.biz/

Żylaki to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Warto więc zadbać o odpowiednią metodę ich leczenia, co pozwoli nie tylko podnieść komfort życia, ale również pozbyć się dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu, jaki one powodują. Właściwie dobrana kuracja pomoże zapomnieć o wszelkich nieprzyjemnych doznaniach powodowanych przez żylaki, aby móc znów cieszyć się życiem. 

Opinie (2)

Jolanta Puzio

2019-05-10 00:00:00

Adres IP:

*.*.*.3

obecnie leczy zylaki farmakologicznie, w razie czego udam sie do medycyny estetycznej
ania

2019-05-06 06:00:00

Adres IP:

*.*.*.4

Kurczę... czemu mam takie geny najgorsze.. do rozstepow i zylakow :( no chcialabym je usunac. Ochydnie zylaki wygladaja w lecie sie wstydze rozebrac do spodenek :(

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Jakie napoje są najlepsze na rozgrzanie organizmu?

Jakie napoje są najlepsze na rozgrzanie organizmu?

Poligrafia współcześnie

Poligrafia współcześnie