USG żył - gdzie się udać na to badanie?

USG żył - gdzie się udać na to badanie?

Badania USG żył Dopplera jest bardzo powszechnie stosowane w diagnostyce chorób żył. Dzięki niemu można wykryć nawet wczesne i drobne zmiany jakie zachodzą w naczyniach, pozwalając na szybkie podjęcie leczenia. Badając żyły można więc zapobiec różnym chorobom, takim jak żylaki, a w konsekwencji uchronić się od zakrzepliwości czy nawet zatorowości płucnej.

Na czym polega badanie USG żył?

Badanie USG Doppler wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które pozwalają zobrazować sposób przepływu krwi w żyłach. Pozwala to ocenić, czy na drodze nie występują zwężenia lub zatory oraz w którym miejscu krew przemieszcza się wolniej, a gdzie szybciej. Ponadto, dzięki badaniu można dokonać oceny zastawek żylnych oraz ustalić czy nie powodują one cofania się krwi. USG Doppler wykonuje się także w celu wykrycia guzów. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Podczas jego wykonywania lekarz przykłada głowicę do danej partii ciała, gdzie wysyłane są fale ultradźwiękowe odbijające się od przepływającej w żyłach krwi. Na monitorze urządzenia lekarz może zobaczyć obraz, który odzwierciedla stan żył. Miejsca, które są poddawane badaniu to najczęściej kończyny dolne oraz mięśnie podudzia. W przypadku podejrzeń o choroby żylne zlokalizowane w innych partiach ciała, lekarz może również rozszerzyć badanie o jamę brzuszną, klatkę piersiową czy okolice odbytu.

Gdzie wykonać USG żył?

Badanie USG żył można wykonać zarówno w prywatnych gabinetach, jak również w placówkach, które mają podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Najłatwiejszy dostęp do badań znajduje się w większych miejscowościach takich jak Warszawa. USG żył warto wykonać w gabinecie flebologicznym. Dzięki temu wynik badania można skonsultować od razu ze specjalistą, który w razie potrzeby pomoże dopasować i wdrożyć odpowiednie leczenie. Lekarz, który wykonuje badanie powinien także dysponować dużą wiedzą z zakresu ultrasonografii. Niektóre patologie ortopedyczne czy neurologiczne mogą przypominać schorzenia żylne, dlatego biegła umiejętność w zakresie wykonywania tego typu badań często może nie wystarczyć.

Opinie (7)

~Sabina B.

2021-12-10 10:02:24

Adres IP:

*.*.*.214

Warto wykonać takie USG żył jak najszybciej, już przy pierwszych objawach.
Dorota

2021-11-01 14:30:37

Adres IP:

*.*.*.67

Dla mnie Doppler Instytut jest numerem jeden wśród placówek flebologii. Polecam!
~Ewa

2021-10-11 11:49:32

Adres IP:

*.*.*.214

Jak dla mnie najlepszą kliniką flebologii jest Doppler Instytut. Solidne podejście do problemów pacjentów i bardzo dobra opieka nad pacjentem.
Wanda

2021-08-16 19:38:05

Adres IP:

*.*.*.69

Dla mnie USG Doppler bardzo dobrze pokazuje problem, jaki dolega pacjentowi. W Doppler Instytut otrzymałam odpowiednie leczenie i wsparcie.
Ilona

2021-07-14 13:31:49

Adres IP:

*.*.*.80

USG Doppler to klucz do trafnie postawionej diagnozy. Polecam umówić się na takie badanie.
Barbara

2021-06-16 18:58:47

Adres IP:

*.*.*.67

Teraz już wiem czym jest USG żył, ciekawa publikacja.
Ludmiła

2020-02-03 17:56:28

Adres IP:

*.*.*.105

Mieszkam w Warszawie i tutaj właśnie udałam się na badanie USG żył. Wybrałam gabinet flebologiczny dr Paluch, który poleciła mi koleżanka. Aktualnie czekam na wyniki badania.

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Pellet sosnowy - czy warto?

Pellet sosnowy - czy warto?

Czy włoskie meble są dziełami sztuki?

Czy włoskie meble są dziełami sztuki?

Big-bagi - niezbędne opakowania dla wielu branż

Big-bagi - niezbędne opakowania dla wielu branż