O czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o wynajem?

O czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy o wynajem?

Wybór odpowiedniego mieszkania do wynajęcia nie jest prosty. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć wiele kwestii. W razie trudności związanych ze znalezieniem odpowiedniej oferty warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Na co trzeba zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Zanim wybierzesz mieszkanie, przejrzyj wiele różnych ofert. Porównaj ceny i standard danych miejsc. Pamiętaj, że zdjęcia i opisy często nie określają dobrze rzeczywistych warunków. Obejrzyj dokładnie mieszkania, sprawdź każde pomieszczenie i kąt. Zwróć uwagę na szczegóły takie jak wiek instalacji, zniszczenia na ścianach, a nawet plamy na podłodze. Dokładnie przeczytaj proponowaną umowę. Sprawdź, czy metraż określony w dokumencie oraz ilość pomieszczeń zgadzają się z rzeczywistością.

Nie bój się zadawać pytań. Dowiedz się, które z rachunków i dóbr wchodzą w opłaty czynszu. Sprawdź, czy za ogrzewanie dodatkowo się płaci. Jeśli tak, pamiętaj, że wpłynie to w znacznym stopniu na koszty utrzymania mieszkania w zimie. Zapytaj, czy ilość zużytej wody odczytywana jest z liczników, czy dzielona na wszystkich lokatorów w budynku. Jeśli wynajmujemy mieszkanie z drugiej ręki, warto wykorzystać to, sprawdzając rachunki poprzednich mieszkańców. Dzięki temu otrzymamy przybliżoną kwotę, jaką będziemy musieli opłacić.
Pamiętaj o ustaleniu dogodnego dla obu stron okresu wypowiedzenia umowy.

Sprawdź komunikacje, pobliskie linie autobusowe, sklepy znajdujące się w okolicy oraz inne udogodnienia. Zapytaj kim są mieszkający za ścianą sąsiedzi i czy możesz wprowadzić się z psem lub kotem. Szczegółowe pytania i zdobyte informacje pomogą Ci uniknąć ewentualnych nieporozumień i przykrych konsekwencji. W razie jakichkolwiek wątpliwości rozważ skorzystanie z usług biura nieruchomości.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Worki BIG BAG - sposoby na efektywne pakowanie i magazynowanie

Worki BIG BAG - sposoby na efektywne pakowanie i magazynowanie

Dlaczego umowa SLA jest tak ważna?

Dlaczego umowa SLA jest tak ważna?

Wypadek w UK ?

Wypadek w UK ?