Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?

Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?

Proces planowania wesela jest długi i często niezwykle skomplikowany. Ilość postawionych przed parą młoda dylematów, często może przyprawić o zawrót głowy. W końcu oboje chcą, by ten dzień był najszczęśliwszym dniem w ich życiu. Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór sali, w której odbędzie się wesele. To przecież od miejsca zależy komfort gości, jakość kuchni, wystrój wnętrza i w dużej mierze klimat całej imprezy. Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiedniego lokalu?

Wielkość sali

Zanim wybierzesz sale, sporządź listę gości. Dzięki temu oszacujesz liczbę zaproszonych osób i uzależnisz od niej wielkość i pojemność pomieszczenia. Ważne jest, by nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Tłok będzie dla gości męczący. Zbyt duża przestrzeń, przy stosunkowo niewielu przebywających w niej osobach, nie będzie prezentowała się najlepiej na żywo, a co dopiero na zdjęciach. Dodatkowo w przypadku zbyt dużej sali, goście przestaną bawić się wspólnie, a zamiast tego rozproszą się po kątach.

Wygląd sali

Wygląd sali powinien być uzależniony od atmosfery, jaką chcemy uzyskać i od stylu jakiego chcemy się trzymać. Wesele w stylu glamour, urządzone w drewnianej stodole nie będzie już weselem w stylu glamour. W takim wypadku powinniśmy zdecydować się na klasycznie urządzone wnętrze. Idealnie sprawdzi się tutaj elegancki hotel lub sala bankietowa. Białe ściany i obrusy, starannie dobrane dodatki, bukiety z lilii i róż świetnie podkreślą klimat przyjęcia i obrany przez parę młodą temat przewodni. Jeśli nie jesteście zwolennikami takiej stylistyki i wolicie prosty, swojski wystrój i swobodną atmosferę możecie zdecydować się na wesele w stylu rustykalnym. Tutaj najlepiej sprawdzi się drewniany dom czy nawet zwykła stodoła. Siedlisko Janczar oferuje sale weselne w Rzeszowie. Istnieje możliwość organizacji wesela w tym właśnie stylu. Ośrodek mieści się w Pstrągowej. Malownicze krajobrazy tamtejszego regionu i piękny ogród, idealnie nadają się jako tło sesji ślubnej w stylu rustykalnym.

Akustyka i oświetlenie

Akustyka w sali weselnej z pewnością powinna być wzięta pod uwagę. Drewniany parkiet „pochłonie" dźwięk, płytki natomiast „rozniosą" go po całym pomieszczeniu. Osoby starsze warto usadowić daleko od źródła muzyki, by mogły sobie spokojnie porozmawiać.
Oświetlenie jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na panujący po zmroku nastrój. Im więcej świateł, tym lepiej dla fotografa. Zabawa przy zbyt intensywnym oświetleniu nie wszystkim się spodoba. Warto rozważyć oświetlenie stołów przy pomocy licznych świec, wprowadzi to magiczną i romantyczną atmosferę na trwającym przyjęciu.

Menu weselne

Rodzaj potraw, podawanych na weselu jest zależny zarówno od preferencji pary młodej, jak i od menu danego ośrodka. Istnieje możliwość wynajęcia samej sali, bez zaplecza gastronomicznego. W takim wypadku trzeba jednak poszukać dodatkowej firmy cateringowej. Dobrze więc dobrać salę, także na podstawie proponowane przez nią menu. Rodzaj potraw jest często ściśle związany z tematem przewodnim. Na weselu rustykalnym, warto podać kuchnię staropolską. Natomiast na eleganckim- ekskluzywne przystawki.
Nie ważne, na co się zdecydujesz, jeśli spełnisz swoje własne marzenia i potrzeby, wesele z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
DMD Tonery Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jaki kamień wybrać na nagrobek?

Jaki kamień wybrać na nagrobek?

Porównanie Internetu radiowego i światłowodowego dla graczy

Porównanie Internetu radiowego i światłowodowego dla graczy

Internet w podróży, jak korzystać z sieci na całym świecie?

Internet w podróży, jak korzystać z sieci na całym świecie?