Kompozyty – rozwiązania z tworzyw sztucznych dla kolejnictwa

Kompozyty – rozwiązania z tworzyw sztucznych dla kolejnictwa

Sektor kolejowy coraz mocniej rozwija się w wielu krajach, co pozwala na rozwój i zagęszczenie sieci kolejowej w przestrzeni miejskiej. Do budowy pociągów chętnie wykorzystywane są materiały kompozytowe, np. włókno węglowe, dzięki którym pociągi nie tylko efektownie i nowocześnie się prezentują, ale również są lżejsze od pociągów stalowych czy aluminiowych, co sprawia, że są nie tylko znacznie od nich szybsze, ale również są bardziej energooszczędne. Dzięki kompozytom możliwe jest stworzenie inteligentnych rozwiązań, które zwiększą popularność wspomnianych form transportu. Co więcej, nowoczesne pociągi stworzone z materiałów kompozytowych mogą znacznie poprawić oczekiwanie na serwisowanie maszyny, a także jej eksploatację oraz ogólne doznania podróżnicze.

 

Czym są kompozyty?

Kompozyty są materiałami składającymi się z dwóch lub większej ilości materiałów charakteryzujących się odmiennymi właściwościami. Wspomniane materiały w procesie produkcji kompozytów są celowo rozłożone w kontrolowany sposób, dzięki czemu możliwe jest nadanie im optymalnych właściwości, które będą lepsze niż w przypadku indywidualnych produktów. Coraz dynamiczniej rozwijająca się technika i rosnące potrzeby oraz wymagania klientów przemysłu kolejowego wymuszą opracowywanie nowoczesnych materiałów, które będą trwalsze, solidniejsze, znacznie bardziej elastyczne oraz będą charakteryzować się zwiększoną odpornością na drobne uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne niż materiały właściwe. Unikatowe właściwości kompozytu są cenione przez coraz większą liczbę odbiorców, dlatego korzysta z nich obecnie wiele gałęzi przemysłu.

 

PZL Mielec - producent kompozytów dla kolei

Tworzywa Sztuczne PZL Mielec to producent kompozytów dla kolei, który wykonuje kompozytowe i tworzywowe części dla transportu publicznego w postaci elementów zewnętrznych i wewnętrznych pociągów i tramwajów, a także autobusów, ciężarówek oraz innych pojazdów użytkowych. Co więcej, w PZL Mielec można zamówić zabudowę zewnętrzną pociągu, a więc panele ścienne, okienne, sufitowe czy podłogowe, jak również pulpit maszynisty i laminatowe elementy kabin WC.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

Poligrafia współcześnie

Poligrafia współcześnie

Czy włoskie meble są dziełami sztuki?

Czy włoskie meble są dziełami sztuki?