Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w trakcie podróży?

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w trakcie podróży?

O bezpieczeństwie podczas jazdy powinien pamiętać każdy. Szczególnie dużą uwagę poświęcamy jednak tej kwestii w kontekście najmłodszych pasażerów. Życie i zdrowie dzieci leży w naszych rękach, dlatego powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby zapewnić im jak najlepszą ochronę. Fotelik to obowiązkowy element w samochodzie, w którym podróżuje dziecko. Jak wybrać ten właściwy i na jakie inne szczegóły należy zwrócić uwagę?

Jak przewozić dziecko w samochodzie?
Dziecko należy zawsze przewozić w specjalnym foteliku, który będzie dostosowany do jego wzrostu i masy ciała. Nie należy przy tym lekceważyć przepisów prawnych, które zabraniają przewożenia dzieci poniżej 150 cm wzrostu bez odpowiedniego urządzenia. Dodatkowo, należy stosować się do instrukcji producenta i jego zaleceń odnośnie montażu czy konserwacji fotelika. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego fotelika, kwestia ta jest dość prosta. Foteliki dziecięce są sprzedawane w 5 głównych kategoriach wagowych. Dzięki temu można dopasować właściwy do masy dziecka. Pod uwagę należy brać również wzrost, a także indywidualną budowę ciała dziecka. Warto zapiąć dziecko na próbę w kilku modelach, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego. Należy również pamiętać, że fotelik musi pasować do samochodu, tak aby można byłoby poprawnie go zamontować.

Porady dla rodziców podróżujących z dziećmi
Warto mieć na uwadze, że nawet najlepszy fotelik nie zapewni bezpieczeństwa, jeśli będzie nieodpowiednio zamontowany. Większość ekspertów poleca wybór modeli z systemem Isofix, który zapobiega popełnieniu błędu przy mocowaniu. Dodatkowym uzupełnieniem takiego zabezpieczenia może być pas Top Tether. Dzięki temu fotelik będzie stabilnie zamontowany, a prawdopodobieństwo że podczas zderzenia przesunie się w jakąkolwiek stronę zostanie zredukowane niemal do zera. Foteliki najlepiej montować pośrodku tylnej kanapy. Dzięki temu dziecko znajdzie się jak najdalej od wszystkich możliwych punktów zderzeń.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
DMD Tonery Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Projektory interaktywne i systemy wideokonferencyjne- do czego służą i gdzie można je dostać?

Projektory interaktywne i systemy wideokonferencyjne- do czego służą i gdzie można je dostać?

Internet a prywatność: jak chronić swoje dane online

Internet a prywatność: jak chronić swoje dane online

Dlaczego umowa SLA jest tak ważna?

Dlaczego umowa SLA jest tak ważna?