Fotograf- czym się zajmuje i jakie cechy powinien mieć ten najlepszy?

Fotograf- czym się zajmuje i jakie cechy powinien mieć ten najlepszy?

Obecny na ślubach i ważnych wydarzeniach. Udajemy się do niego co kilka lat, by wykonać zdjęcia potrzebne do dokumentów. Wiele osób myśli, że praca fotografa to jedynie „pstrykanie zdjęć". Na czym dokładnie polega ten zawód i po czym można rozpoznać dobrego fotografa?

Każdy z fotografów ma swoją specjalizację. Istnieją też ci, którzy robią niemal wszystko. Od zdjęć do dokumentów, przez fotografie okolicznościowe, po zdjęcia dzieci i niemowląt. Każda dziedzina wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W niektórych liczy się profesjonalne i dobrze oświetlone ujęcie oraz stosowanie się do określonych zasad. W innych chodzi o uchwycenie chwili, pokazanie atmosfery i panującego nastroju. Praca fotografa to nie tylko robienie zdjęć. Własna działalność, niezależnie z jaką branżą jest związana, niesie za sobą szereg obowiązków. Niezwykle istotne są różnego rodzaju działania marketingowe, które mają na celu pozyskiwanie klientów. Praca fotografa opiera się na kontaktach z ludźmi. Nie zabraknie także papierkowej roboty, związanej z prawami autorskimi i innymi istotnymi formalnościami. Ogromną część dnia stanowi także obróbka wykonanych zdjęć.

Posiadanie dobrej jakości sprzętu jest ważnym, jednak nie najważniejszym elementem. Dobry fotograf musi mieć umiejętność dostrzegania detali. Powinien uwydatniać to, co w danej chwili najważniejsze.
Musi mieć specjalistyczną wiedzę, znać wszelkie techniczne zagadnienia oraz związany z nimi warsztat. Musi mieć doskonałe wyczucie estetyki, znać bieżące trendy. Istotną cechą dobrego fotografa jest także cierpliwość. Czasem świetne ujęcie udaje się dopiero po kilku godzinach prób i ciężkiej pracy.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hexa Media Studio Justyna Laski


PL-26500 Szydlowiec

Średnia Ocena

6/5
E-Conex Sp. z o.o.


PL-00845 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
E-ZŁOM.PL

Żeleńskiego 4
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Agencje interaktywne

Agencje interaktywne

Producent oprogramowanie w katalogu firm ?

Producent oprogramowanie w katalogu firm ?

Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?

Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?