Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

Drukowanie z telefonu - proste rozwiązania dla współczesnych użytkowników

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych do przeglądania stron internetowych, przeglądania zdjęć i aktywności w mediach społecznościowych. Telefony są kompaktowe i zawsze pod ręką, co sprawia, że wygodniej jest z nich korzystać niż z komputera. Ale czy aby wydrukować plik, zdjęcie lub fragment treści ze strony internetowej, musimy koniecznie przenieść je na komputer? Odpowiedź na to pytanie to "nie". Producenci drukarek w Rzeszowie wprowadzają coraz więcej udogodnień, a jednym z nich jest możliwość drukowania prosto z telefonu. Ta czynność, wbrew pozorom, jest niezwykle prosta, szybka i nie wymaga specjalnych narzędzi - oprócz oczywiście drukarki wyposażonej w odpowiednią funkcję. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się, jak wygląda drukowanie z telefonu

Drukowanie z użyciem aplikacji systemowych

Postęp technologiczny otwiera przed nami wiele możliwości w zakresie drukowania. Istnieje wiele dedykowanych aplikacji, ale nie jest to konieczne, ponieważ drukowanie z telefonu można wykonać przy użyciu aplikacji systemowej. Obsługa może nieco różnić się w zależności od systemu operacyjnego urządzenia, jednak przebiega intuicyjnie. Na przykład, drukowanie z telefonu z systemem Android sprowadza się do połączenia z tą samą siecią, co drukarka z funkcją Wi-Fi, a następnie wybrania pliku i kliknięcia kolejno opcji "Udostępnij" i "Drukuj". Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Drukowanie z iPhone'a przebiega podobnie, z tą różnicą, że urządzenia te wyposażone są w funkcję AirPrint, która niestety nie jest obsługiwana przez każdą drukarkę. Dlatego, jeśli planujesz zakup drukarki, upewnij się, że wspiera ona AirPrint, jeśli chcesz drukować z iPhone'a.

Drukowanie za pomocą aplikacji producenta

Obecnie praktycznie każdy producent drukarek ma swoją dedykowaną aplikację do drukowania z telefonu. Są one łatwo dostępne i oferują więcej funkcji niż aplikacje systemowe. Dedykowane aplikacje często posiadają szereg funkcji, takich jak skanowanie dokumentów, monitorowanie stanu drukarki, wybór materiałów do druku czy nawet drukowanie zdjęć bezpośrednio z mediów społecznościowych. Jeśli zależy Ci na określonych funkcjach i możliwościach drukowania z telefonu, przed zakupem drukarki, zalecamy zapoznanie się z ofertą różnych producentów.

Podsumowanie

Drukowanie z telefonu, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane dla tych, którzy nie mieli z tą opcją do czynienia, jest w rzeczywistości bardzo łatwe i otwiera nowe możliwości. Jeśli już masz drukarkę z funkcją Wi-Fi, koniecznie spróbuj tej opcji i ocen, czy jest to dla Ciebie wygodne rozwiązanie. Jeśli natomiast szukasz nowej drukarki, znajdziesz odpowiednie modele w ofercie sklepu internetowego DMD Tonery, wraz z dedykowanymi tonerami lub tuszami.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Opakowania z tektury falistej a wymogi dotyczące recyklingu i zrównoważonego rozwoju

Opakowania z tektury falistej a wymogi dotyczące recyklingu i zrównoważonego rozwoju

Worki kontenerowe BIG BAG w przemysłowej produkcji betonu

Worki kontenerowe BIG BAG w przemysłowej produkcji betonu

Gdzie kupić piec cukierniczy?

Gdzie kupić piec cukierniczy?