Drukarnia offsetowa, cyfrowa, a poligrafia reklamowa

Drukarnia offsetowa, cyfrowa, a poligrafia reklamowa

Na współczesnym rynku działają liczne firmy z branży poligraficznej. Mają w swojej ofercie różnorodne usługi, a ich nazwy często niewiele nam mówią. Z jakiej drukarni lepiej skorzystać, gdy chcemy wydrukować kilka plakatów, a z jakiej, gdy nasze zlecenie jest wielkonakładowe? Czym różni się technika druku cyfrowego od offsetowego? Gdzie warto się udać, gdy potrzebujemy firmy, która zaprojektuje i przygotuje nasze gadżety firmowe?

Druk offsetowy to technika pozwalająca na uzyskanie wydruków w najwyższej jakości. Sam koszt uruchomienia produkcji jest jednak dość wysoki, opłacalny jest więc tylko wydruk dużego nakładu. Po rozpoczęciu drukowania nie ma możliwości wprowadzenia poprawek i modyfikacji projektu. Druk offsetowy daje większy wybór papierów. Pozwala także na użycie kolorystyki Pantone. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług drukarni offsetowej, gdy chcemy zlecić wydruk wielkonakładowy, nie śpieszy nam się z wykonaniem zlecenia i najważniejsza jest dla nas jakość wydruku.

Druk cyfrowy jest tańszy od offsetowego, jednak tylko, gdy drukujemy niewielkie nakłady prac. Dużą zaletą jest możliwość personalizowania nakładu, każda ze stron może być inna. Proces przebiega bardzo szybko i wydruki są właściwie gotowe „od ręki". Nie ma możliwości uzyskania tak wysokiej jakości, jak w przypadku zastosowania druku offsetowego.

Jeśli zależy nam na dobrej jakości gadżetach firmowych i reklamowych, warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, zajmującej się poligrafią reklamową. Drukarnie tego typu, często mają w swojej ofercie wydruki nawet na najbardziej nietypowych materiałach.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hexa Media Studio Justyna Laski


PL-26500 Szydlowiec

Średnia Ocena

6/5
E-Conex Sp. z o.o.


PL-00845 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
E-ZŁOM.PL

Żeleńskiego 4
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Producent oprogramowanie w katalogu firm ?

Producent oprogramowanie w katalogu firm ?

Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Żylaki - Dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?