Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Obecnie wiele mówi się na temat coachingu oraz rozwoju osobistego. Coraz więcej osób decyduje się na powierzenie swoich problemów temu specyficznemu trenerowi, który ma pomóc im sobie poradzić. Na czym jednak polega ów fenomen i co należy o nim wiedzieć? 

Coaching to rodzaj swoistego szkolenia, które jednak różni się nieco od klasycznego rozumienia tego słowa. Nie polega on bowiem na podawaniu gotowych rozwiązań, które mają odmienić nasze życie. Jego celem jest stawianie odpowiednich pytań, które mają skłonić nas do zastanowienia się nad naszym życiem oraz zainicjować wprowadzanie właściwych zmian. Dzięki temu klient zostaje ukierunkowany na swoje cele, co znacznie ułatwia ich późniejszą realizację. Istnieją różne rodzaje coachingu, jednak dzieli się on przede wszystkim na biznesowy oraz indywidualny. Pierwszy z nich skupia się na życiu zawodowym i skierowany jest do osób zajmujących się zarządzaniem, którzy dzięki szkoleniu mogą lepiej sprawdzić się na swoich stanowiskach. Drugi z wymienionych rodzajów coachingu skupia się natomiast na osobistej sferze życia i polega na odbywaniu osobistych sesji z trenerem, który pomaga klientowi wyznaczyć nowe cele, wspiera w dążeniu do nich, a także pomaga pozbyć się ograniczeń, które często stoją nam na drodze do ich osiągnięcia. Stara się również ułatwić podejmowanie trudnych decyzji, które często bywają dla nas zbyt dużym obciążeniem. W związku z coraz większą popularnością coachingu, trenerzy rozwoju osobistego coraz częściej poszukują dodatkowych specjalizacji, które pozwolą im wyróżnić się na rynku. Za przykład może tu posłużyć coach z Warszawy Paulina Biernat, która oprócz prowadzenia standardowych sesji coachingowych zajmuje się również organizacją licznych projektów oraz prowadzeniem warsztatów przeznaczonych dla kobiet. W ten sposób trenerka służy pomocą paniom, które czują się niespełnione oraz zagubione, a także wspiera je w dążeniu do odzyskania pewności siebie oraz wiary we własne siły. 

Coaching pozwala lepiej poznać samego siebie oraz własne słabości, które często stają nam na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów, a także poczucia spełnienia. Ta wiedza może okazać się niezwykle przydatna w procesie rozwoju osobistego, który nie może mieć miejsca beza uprzedniego określenia realnych problemów. Tego typu szkolenie z pewnością doskonale sprawdzi się wśród osób zagubionych, które potrzebują wsparcia oraz pomocy w dążeniu do celu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hexa Media Studio Justyna Laski


PL-26500 Szydlowiec

Średnia Ocena

6/5
E-Conex Sp. z o.o.


PL-00845 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
E-ZŁOM.PL

Żeleńskiego 4
35-105 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?

Pulmonolog - kim jest i kiedy należy się do niego udać?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Co należy wiedzieć na temat coachingu?

Jak chronić stawy?

Jak chronić stawy?