Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne

Dostęp do bieżących informacji, jak również utrzymanie kontaktu w przestrzeni uczelni jest szczególnie ważne w erze interaktywnej technologii telefonicznej. Narzędzia z serii Optimised Mobile Solutions w pełni pozwalają na zintegrowanie urządzenia mobilnego z dostępną siecią. Studenci oraz pracownicy uczelni w łatwy sposób będą mogli drukować, jak również skanować i udostępniać wszelakie informacje z laptopów, telefonów lub tabletów. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom przestrzeń uczelni stanie się wysoce komunikacyjna. Prezentowane oprogramowania wpłyną na poprawę współpracy pomiędzy pracownikami a studentami, jak również uniwersalny poziom udostępniania treści.

W poniższym tekście skupimy się na rozwinięciu następujących terminów, dotyczących dostępnych w ofercie aplikacji druku mobilnego:
Sharpdesk Mobile;
PaperCut Mobile.

Sharpdesk Mobile
Prezentowana aplikacja druku mobilnego umożliwi studentom bezproblemowe drukowanie, uproszczone skanowanie oraz bezproblemową komunikację i współpracę z administracyjnymi pracownikami uczelni, jak i wykładowcami. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach Apple App Store lub Android Market. Mobilny druk oraz skanowanie może odbywać się za pomocą urządzeń iPhone, iPad i Android. Sharpdesk Mobile znacznie ułatwia drukowanie plików z obsługiwanych urządzeń przenośnych — wystarczy podłączyć się do dostępnego Wi-Fi, wybrać dokument z obsługiwanego urządzenia przenośnie, ostatecznego przejrzenia i bezpośredniego wydrukowania w urządzeniu wielofunkcyjnym firmy Sharp. Wydrukowane wcześniej dokumenty można prosto i szybko zeskanować do plików w formacie PDF, JPEG, TIFF lub PNG — zeskanowany dokument w urządzeniu wielofunkcyjnym można później przeglądać na przenośnym urządzeniu. Dodatkowo takie dokumenty mogą być obsługiwane w innych aplikacjach mobilnych. Sharpdesk Mobile to przełomowa aplikacja do druku i skanowania, która charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności. Dla łatwego dostępu profil urządzenia mobilnego może być przechowywany na urządzeniu wielofunkcyjnym jako domyślne urządzenie „scan-to”. Warto wspomnieć, że Sharpdesk Mobile pozwala na bezproblemowe udostępnianie wskazanych plików innym aplikacjom. Użytkowniki wspomnianej aplikacji mogą dołączać pliki do maili, udostępniać dokumenty oraz drukować wszelakie pliki z innych obsługiwanych aplikacji mobilnych. Instalacja sterowników nie jest wymagana. Istnieje możliwość ręcznego dodawania obsługiwanego urządzenia wielofunkcyjnego, jak również ustawienie automatycznego wykrywania i łączenia z obsługiwanymi urządzeniami wielofunkcyjnymi. Dzięki wprowadzonej funkcji identyfikacji użytkownika gwarantujemy większe bezpieczeństwo związane z zarządzaniem dokumentami.

PaperCut Mobile
Aplikacja mobilna PaperCut to w pełni funkcjonalne rozwiązanie do kierowania drukiem. System zarządzania oraz śledzenia druku, jak i jego kopiowania w szczególności przeznaczony jest dla instytucji edukacyjnych, tj.: uczelnie uniwersyteckie. Internetowe rozwiązanie z pewnością ułatwi bezpieczne drukowanie oraz ładowanie zadań drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania przy niewielkich obciążeniach i wymaganiach związanych z konserwacją. Opisywana aplikacja mobilna daje użytkownikom wybór oraz niezaprzeczalną swobodę drukowania z dowolnego urządzenia, które jest do ich dyspozycji. Mobility Print jest podstawową cechą PaperCut. Platforma obecnie obsługuje iOS, Android, Chrome OS, Windows i Mac OSX. Aplikacja umożliwia wszystkim użytkownikom samodzielne konfigurowanie drukowania bez konieczności podejmowania kontaktu z administratorem. Aplikacja została zaprojektowana do niezawodnej pracy w sieciach wszystkich rozmiarów i typów — od pojedynczych biur po złożone sieci korporacyjne.
Dzięki funkcji Mobility Print studenci oraz pracownicy uczelni mogą drukować z dużą swobodą — zaoszczędzą cenny czas, ponieważ nie będą musieli przesyłać plików do poszczególnych urządzeń lub uruchamiać komputera w celu wydrukowania potrzebnego dokumentu. Użytkownicy nie będą ograniczeni wyłącznie do drukowania z komputerów udostępnionych w bibliotece lub z urządzeń wydanych przez pracowników uczelni. Dopóki telefony lub tablety są podłączone do sieci bezprzewodowej, drukowanie będzie mogło odbywać się z osobistych urządzeń.
Wydruki mobilne w instytutach edukacyjnych powinny być na porządku dziennym, ponieważ w obecnej sytuacji student, który chce szybko wydrukować dokument na swojej uczelni, może nie mieć łatwego i szybkiego sposobu. Niezależnie od tego, czy student chce drukować dokumenty z tabletu, czy iPhone'a, z przestrzeni klasy lub pomieszczenia mieszkalnego, rozwiązanie powinno być ogólnodostępne. PaperCut zapewnia dostęp do przeglądarki z dowolnej lokalizacji sieciowej. Użytkownicy mają dostęp do zestawu narzędzi internetowych w celu śledzenia własnej aktywności w czasie rzeczywistym.

Optimised Mobile Solutions pozwoli Państwu w pełni zintegrować urządzenia mobilne z siecią bezprzewodową. Aplikacje mobilne nie tylko zapewnią studentom oraz pracownikom uczelni łatwy sposób drukowania informacji z tabletów, laptopów oraz telefonów, ale również sprawią, że informacje będą bezpiecznie udostępniane.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Ośrodek jeździecki Siedlisko Janczar

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5
Producent tonerów DMD Rzeszów

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Co warto wiedzieć o tuningu optycznym?

Co warto wiedzieć o tuningu optycznym?

Na czym polega fenomen karczmy podkarpackiej?

Na czym polega fenomen karczmy podkarpackiej?

Jakie maszyny powinny się znaleźć w cukierni?

Jakie maszyny powinny się znaleźć w cukierni?