Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne

Dostęp do bieżących informacji, jak również utrzymanie kontaktu w przestrzeni uczelni jest szczególnie ważne w erze interaktywnej technologii telefonicznej. Narzędzia z serii Optimised Mobile Solutions w pełni pozwalają na zintegrowanie urządzenia mobilnego z dostępną siecią. Studenci oraz pracownicy uczelni w łatwy sposób będą mogli drukować, jak również skanować i udostępniać wszelakie informacje z laptopów, telefonów lub tabletów. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom przestrzeń uczelni stanie się wysoce komunikacyjna. Prezentowane oprogramowania wpłyną na poprawę współpracy pomiędzy pracownikami a studentami, jak również uniwersalny poziom udostępniania treści.

W poniższym tekście skupimy się na rozwinięciu następujących terminów, dotyczących dostępnych w ofercie aplikacji druku mobilnego:
Sharpdesk Mobile;
PaperCut Mobile.

Sharpdesk Mobile
Prezentowana aplikacja druku mobilnego umożliwi studentom bezproblemowe drukowanie, uproszczone skanowanie oraz bezproblemową komunikację i współpracę z administracyjnymi pracownikami uczelni, jak i wykładowcami. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach Apple App Store lub Android Market. Mobilny druk oraz skanowanie może odbywać się za pomocą urządzeń iPhone, iPad i Android. Sharpdesk Mobile znacznie ułatwia drukowanie plików z obsługiwanych urządzeń przenośnych — wystarczy podłączyć się do dostępnego Wi-Fi, wybrać dokument z obsługiwanego urządzenia przenośnie, ostatecznego przejrzenia i bezpośredniego wydrukowania w urządzeniu wielofunkcyjnym firmy Sharp. Wydrukowane wcześniej dokumenty można prosto i szybko zeskanować do plików w formacie PDF, JPEG, TIFF lub PNG — zeskanowany dokument w urządzeniu wielofunkcyjnym można później przeglądać na przenośnym urządzeniu. Dodatkowo takie dokumenty mogą być obsługiwane w innych aplikacjach mobilnych. Sharpdesk Mobile to przełomowa aplikacja do druku i skanowania, która charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności. Dla łatwego dostępu profil urządzenia mobilnego może być przechowywany na urządzeniu wielofunkcyjnym jako domyślne urządzenie „scan-to”. Warto wspomnieć, że Sharpdesk Mobile pozwala na bezproblemowe udostępnianie wskazanych plików innym aplikacjom. Użytkowniki wspomnianej aplikacji mogą dołączać pliki do maili, udostępniać dokumenty oraz drukować wszelakie pliki z innych obsługiwanych aplikacji mobilnych. Instalacja sterowników nie jest wymagana. Istnieje możliwość ręcznego dodawania obsługiwanego urządzenia wielofunkcyjnego, jak również ustawienie automatycznego wykrywania i łączenia z obsługiwanymi urządzeniami wielofunkcyjnymi. Dzięki wprowadzonej funkcji identyfikacji użytkownika gwarantujemy większe bezpieczeństwo związane z zarządzaniem dokumentami.

PaperCut Mobile
Aplikacja mobilna PaperCut to w pełni funkcjonalne rozwiązanie do kierowania drukiem. System zarządzania oraz śledzenia druku, jak i jego kopiowania w szczególności przeznaczony jest dla instytucji edukacyjnych, tj.: uczelnie uniwersyteckie. Internetowe rozwiązanie z pewnością ułatwi bezpieczne drukowanie oraz ładowanie zadań drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania przy niewielkich obciążeniach i wymaganiach związanych z konserwacją. Opisywana aplikacja mobilna daje użytkownikom wybór oraz niezaprzeczalną swobodę drukowania z dowolnego urządzenia, które jest do ich dyspozycji. Mobility Print jest podstawową cechą PaperCut. Platforma obecnie obsługuje iOS, Android, Chrome OS, Windows i Mac OSX. Aplikacja umożliwia wszystkim użytkownikom samodzielne konfigurowanie drukowania bez konieczności podejmowania kontaktu z administratorem. Aplikacja została zaprojektowana do niezawodnej pracy w sieciach wszystkich rozmiarów i typów — od pojedynczych biur po złożone sieci korporacyjne.
Dzięki funkcji Mobility Print studenci oraz pracownicy uczelni mogą drukować z dużą swobodą — zaoszczędzą cenny czas, ponieważ nie będą musieli przesyłać plików do poszczególnych urządzeń lub uruchamiać komputera w celu wydrukowania potrzebnego dokumentu. Użytkownicy nie będą ograniczeni wyłącznie do drukowania z komputerów udostępnionych w bibliotece lub z urządzeń wydanych przez pracowników uczelni. Dopóki telefony lub tablety są podłączone do sieci bezprzewodowej, drukowanie będzie mogło odbywać się z osobistych urządzeń.
Wydruki mobilne w instytutach edukacyjnych powinny być na porządku dziennym, ponieważ w obecnej sytuacji student, który chce szybko wydrukować dokument na swojej uczelni, może nie mieć łatwego i szybkiego sposobu. Niezależnie od tego, czy student chce drukować dokumenty z tabletu, czy iPhone'a, z przestrzeni klasy lub pomieszczenia mieszkalnego, rozwiązanie powinno być ogólnodostępne. PaperCut zapewnia dostęp do przeglądarki z dowolnej lokalizacji sieciowej. Użytkownicy mają dostęp do zestawu narzędzi internetowych w celu śledzenia własnej aktywności w czasie rzeczywistym.

Optimised Mobile Solutions pozwoli Państwu w pełni zintegrować urządzenia mobilne z siecią bezprzewodową. Aplikacje mobilne nie tylko zapewnią studentom oraz pracownikom uczelni łatwy sposób drukowania informacji z tabletów, laptopów oraz telefonów, ale również sprawią, że informacje będą bezpiecznie udostępniane.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Agencja SEO - Argonium

Goździkowa 14A
35-604 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Italia Style Hokery

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?

Na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze sali weselnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Wypadek w UK ?

Wypadek w UK ?